Homeopatie - listárna

V této sekci se pokusím odpovědět na Vaše dotazy tykající se homeopatie obecně. Ráda si přečtu Vaše názory a poznátky tykající se této léčebné metody. Piště, prosím na adresu: homeopatka@ehomeopatie.cz.

Čim se liší homeopatika kupovaná v lékarně od léků předepisovaných homeopatickými odborníky? (Věra, Brno)

Homeopatika, nabízená v lékarně jsou obvykle polykompositní - obsahují více léků dohromady, např. čtyři. Všechny tyto čtyři léky ovlivňují podobné potíže - např. lék Cocculine na kinetózy obsahuje 4 léky, v jejichž obraze je nevolnost při jízdě dopravními prostředky. Nevýhodou je, že tyto léky nepůsobí cíleně a individuálně, mohou zabrat, ale nemusí. Často však působí dobře. Pouze erudovaný homeopat Vám však může pomoci s opakovanými onemocněními, s ovlivněním psychiky - s individuální léčbou a i tam, se mu nemusí podařit správný lék najít hned - čím více informací mu o sobě dáte, čím lépe Vás zná, tím lépe může předepsat léčbu.


Obvykle na podzim trpím depresí - pomůže mě homeopatie? (Jana, Mikulov)

Homeopatie je pro Vás určitě šance se vyléčit - vaše deprese není trvalá a tudíž moc zafixovaná, takže si myslím, že šance na vyléčení je vysoká.


Jaké homeopatikum si mám koupit na vytrvalý kašel? (Petr, Brno)

Ve vašem případě doporučuji návštěvu homeopata, který se Vás zeptá na příčinu kašle - např. z prochlazení, v souvislosti s nějakou událostí, čím se kašel zlepšuje, čím zhoršuje, v kterou denní či noční dobu se objevuje atd. - a předepíše Vám lék na Váš kašel, ne na kašel obecně.


Několik měsíců jsem neúspěšně zkoušela léčit bolesti hlavy s pomocí homeopata. Vystřídal několik léků, které vůbec nepomohly. Myslím si, že tato "léčebna metoda" je pouze ztrátou času a peněz. (Marie, Šlapanice)

I v homeopatii máme své hranice - je možné, že jste byla u homeopata, který dostatečně neporozuměl vašemu vidění světa, nerozpoznal pravou příčinu Vašeho onemocnění, nedala jste mu dost informací, dostatečně jste se neotevřela. Jeho výsledky u jiných pacientů mohou být výborné, ale každý mámě nějaké pacienty, kterým nepomůžeme. Není zde ale na vině homeopatie, jen pro Vás nebyl vybrán správný lék.


Jak probíhá vyšetření sedmiletého dítěte? (Lenka, Rajhrad)

Mluvím s rodiči (nebo jedním z rodičů) a s dítětem, někdy i s každým zvlášť, pokud rodiče a dítě souhlasí.


Po podání homeopatického léku se u mě objevily bolesti břicha. Jde o nasazení špatného léku? (Jindra, Brno)

Pravděpodobně došlo ke vzniku tzv. reverzních symptomů - návratu nemoci (bolesti břicha), kterou jste již někdy v minulosti prodělala. Nyní by však obtíže měly proběhnout krátce a odeznět a tím starý problém vyčistit. Jednoduše řečeno je to tzv. "čištění" po léku. Pokud jste tedy již někdy v minulosti trpěla bolestmi břicha podobného charakteru jako nyní, pak se jedná o správně podaný lék.


Je Oscilococcinum dobrý lék na nachlazení? (Pavel, Kuřím)

Oscilococcinum je lék na první fázi chřipky, na otázku, zda je dobrý či není je dost těžké odpovědět - není to lék vybraný individuálně na určitého pacienta a tedy může a nemusí zabrat. Symptomy chřipky v počátečním stadiu obvykle dobře pokryje.